ادعای یک دانشمند که با آلو خشک خانگی مطرح شده بود در گینس به ثبت رسید

چرا آلو خشک خانگی برای سلامت استخوان مفید است؟
اگرچه ممکن است مکانیسم دقیقی برای تأثیر مفید آلو بر سلامت استخوان نداشته باشیم، اما آنچه می دانیم این است که همبستگی های قوی و شواهد بالینی وجود دارد که مصرف آلو خشک می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد [17].

برخی از راه های بالقوه ای که در آن آلو سیاه تره بار تراکم استخوان را افزایش می دهد عبارتند از:

ویتامین K و تعادل کلسیم
آلو به طور طبیعی غنی از ماده مغذی استخوان ساز ویتامین K است. شما می توانید حدود 21 درصد از نیاز روزانه خود را تنها با شش آلو خشک تامین کنید.

ویتامین K یک ماده مغذی حیاتی برای هموستاز کلسیم است. مسئول فعال‌سازی پروتئین‌های خاصی است که کلسیم را به استخوان‌های شما منتقل می‌کند و از رسوب کلسیم در بافت‌های نرم شما جلوگیری می‌کند.
ویتامین K به عنوان یک کوفاکتور برای پروتئین استئوکلسین، با افزایش معدنی شدن و رشد کریستال های هیدروکسی آپاتیت که حدود 60 درصد از توده استخوانی را تشکیل می دهند، به تشکیل ماتریکس استخوان کمک می کند.

آلو

حمایت از التهاب و استرس اکسیداتیو
همانطور که قبلا ذکر شد، التهاب و استرس اکسیداتیو دو عاملی هستند که می توانند در از دست دادن استخوان نقش داشته باشند. این امر به ویژه در زنان یائسه صادق است، زیرا سطوح پایین استروژن می تواند باعث افزایش استرس اکسیداتیو و التهاب شود.

آلو به‌عنوان یکی از غنی‌ترین میوه‌های آنتی‌اکسیدانی شناخته می‌شود، عمدتاً به دلیل ترکیبات فنولی که گروهی از مواد مغذی گیاهی هستند که اثرات مثبتی بر متابولیسم استخوان نشان می‌دهند.

ترکیبات فنولیک موجود در آلو شامل اسید 3-کافئوئیل کوینیک، اسید 4-کافئوئیلکینیک، 5-کافئویل کوینیک اسید، 3-p-کومارولیل کوینیک اسید، کافئیک اسید، اسید p-کوماریک و کوئرستین-3-O-روتینوزید (روتین) است.

در یک بررسی علمی جدید منتشر شده در Advances in Nutrition با عنوان “نقش آلو در تعدیل مسیرهای التهابی برای بهبود سلامت استخوان در زنان یائسه”، محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا روابط بین سلامت استخوان، استرس اکسیداتیو، التهاب، سلامت روده و مصرف هرس در تجزیه و تحلیل و سنتز بیش از 18 مطالعه، محققان ارتباط موجود بین آلو خشک و سلامت استخوان را تایید کرده.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.