با استفاده از نخود شاهسوند پزشک خود شوید

اثرات نخود ممکن است به چند دلیل رخ دهد، یکی از آنها محتوای FODMAPs – الیگو-، دی-، مونو ساکاریدها و پلی ال های قابل تخمیر است.

گزارش شده است که نخود شاهسوند مانند سایر حبوبات باعث نفخ می شود، تورم ناراحت کننده معده که اغلب با گاز و نفخ همراه است.

آنها گروهی از کربوهیدرات‌ها هستند که از هضم فرار می‌کنند و سپس توسط باکتری‌های روده تخمیر می‌شوند که به عنوان یک محصول جانبی گاز تولید می‌کنند.

اگر FODMAP ها برای شما مشکل ساز هستند، سعی کنید اندازه سهم خود را کاهش دهید در بسیاری از شرایط، کسانی که به FODMAP حساس هستند می توانند تا 1/3 فنجان نخود پخته شده را در یک زمان تحمل کنند.

نخود

علاوه بر این، آزمایش با روش‌های آماده‌سازی خاص، مانند خیساندن، تخمیر یا جوانه زدن، ممکن است به کاهش محتوای لکتین نخود کمک کند و هضم آن‌ها را آسان‌تر کند.

استراتژی دیگر این است که نخود را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید اگر هر چند وقت یکبار آنها را بخورید، ممکن است بدن شما به هضم آنها عادت نداشته باشد، که می تواند منجر به نفخ و سایر علائم ناراحت کننده شود.

خلاصه:
نخود حاوی FODMAP و لکتین است که ممکن است باعث نفخ شود، به خصوص زمانی که به مقدار زیاد مصرف شود.

آیا باید نخود بخورید؟
نخود سرشار از مواد مغذی، فیبر و آنتی اکسیدان است و خواصی دارد که ممکن است خطر ابتلا به چندین بیماری را کاهش دهد.

با این حال، آنها همچنین حاوی مواد ضد مغذی هستند که ممکن است جذب برخی از مواد مغذی را مختل کرده و باعث علائم گوارشی شوند.

با این حال، چندین کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از این عوارض انجام دهید اینها شامل امتحان کردن روش‌های آماده‌سازی خاص و تماشای اندازه وعده‌هایتان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.