لاستیک خودرو دولتی را ثبت نام کنید و رایگان تحویل بگیرید

آلودگی هوا سالانه باعث مرگ زودهنگام میلیون ها نفر در جهان می شود نیاز به فیلترهای بهتر به این معنی است که انتشار ذرات از لوله های اگزوز در کشورهای توسعه یافته در حال حاضر در خودروهای جدید بسیار کمتر است، در حالی که در اروپا بسیار کمتر از حد مجاز است.

با این حال، افزایش وزن خودروها به این معنی است که ذرات بیشتری در هنگام فرسودگی لاستیک خودرو دولتی در جاده‌ها به بیرون پرتاب می‌شوند.

آزمایش‌ها همچنین نشان داد که تایرها برای هر کیلومتر پیموده شده بیش از 1 تریلیون ذرات بسیار ریز تولید می‌کنند، یعنی ذرات کوچک‌تر از 23 نانومتر.

لاستیک

اینها همچنین از اگزوزها خارج می شوند و برای سلامتی اهمیت ویژه ای دارند، زیرا اندازه آنها به این معنی است که می توانند از طریق جریان خون وارد اندام ها شوند اندازه گیری ذرات زیر 23 نانومتر سخت است و در حال حاضر در اتحادیه اروپا و ایالات متحده تنظیم نمی شود.

نیک مولدن، در Emissions Analytics ، شرکت پیشرو مستقل تست آلایندگی که این تحقیق را انجام داد ، گفت: «لاستیک‌ها به‌عنوان منبع اصلی انتشار گازهای گلخانه‌ای از وسایل نقلیه به‌سرعت در حال پوشاندن لوله اگزوز هستند.

اکنون لوله‌های خروجی آنقدر برای آلاینده‌ها تمیز هستند که اگر از نو شروع می‌کردید، حتی به خود زحمت نمی‌دادید که آنها را تنظیم کنید.»

مولدن گفت که برآورد اولیه از انتشار ذرات تایر باعث کار جدید شد ما به مقدار گیج‌کننده‌ای از موادی رسیدیم که در محیط زیست منتشر می‌شود – 300000 تن لاستیک تایر در بریتانیا و ایالات متحده، فقط از خودروها و ون‌ها هر سال.

در حال حاضر هیچ مقرراتی در مورد میزان سایش لاستیک ها و مقررات کمی در مورد مواد شیمیایی موجود در آنها وجود ندارد.

لاستیک های مستعمل 36 میلی گرم ذرات در هر کیلومتر تولید می کنند که 1850 برابر بیشتر از میانگین 0.02 میلی گرم در کیلومتر از اگزوزها است سبک رانندگی بسیار تهاجمی – هرچند قانونی – باعث افزایش انتشار ذرات به 5760 میلی گرم در کیلومتر شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.