ماکارونی جهان که موجب جنگ دو کشور شد

مقاله آموزشی در مورد پاستا پاستا به دلیل ارزش حسی و تغذیه ای، راحتی و همه کاره بودن یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین غذاهای اصلی است.

گزارش شده است که سالانه حدود 14.3 میلیون تن ماکارونی در سراسر جهان تولید می شود. تولید کننده اصلی ایتالیا و پس از آن آمریکا، برزیل، ترکیه و روسیه است.

 ماکارونی جهان در بازار طرفدار بسیاری داردایتالیایی ها با 23.1 کیلوگرم سرانه در سال، عمده مصرف کنندگان ماکارونی هستند و پس از آن تونسی ها (17 کیلوگرم)، ونزوئلایی ها (12 کیلوگرم) و یونانی ها (11.4 کیلوگرم) قرار دارند. طبق قوانین ایتالیا، «ماکارونی خشک» باید با آب و گندم دوروم یعنی بلغور، بلغور درشت، یا بلغور سبوس‌دار) تولید شود.

اگرچه در سایر نقاط جهان (به جز فرانسه و یونان) از گندم معمولی می توان برای تولید ماکارونی استفاده کرد، اما به خوبی شناخته شده است که فقط بلغور دوروم می تواند بهترین کیفیت محصول را از نظر رئولوژیکی خمیر تضمین کند.

خواص، کیفیت پخت و پز و پذیرش مصرف کننده با این حال، باید توجه داشت که گندم معمولی تقریباً 20 تا 25 درصد ارزان‌تر از گندم دوروم است و به دلیل در دسترس بودن بالا و (مقرون به صرفه بودن / هزینه نسبتاً کم [6]) آن را به یک ماده خام جالب برای تولید در سراسر جهان تبدیل می‌کند.

پاستا نقش کلیدی در رژیم غذایی مدیترانه ای دارد. WHO (سازمان بهداشت جهانی) و FAO (سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد) ماکارونی را به عنوان یک مدل غذایی سالم، پایدار و با کیفیت توصیف کردند.

علاوه بر این، در سال 2010، یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) ماکارونی را به عنوان میراث فرهنگی ناملموس بشریت اعلام کرد.

یکی از دلایل اصلی موفقیت ماکارونی، مشخصات غذایی آن است. در واقع، ماکارونی به دلیل داشتن مقدار کم چربی و کربوهیدرات‌های قابل هضم به طور کلی بسیار مغذی است .

علاوه بر این، ماکارونی می تواند اجزای سالمی مانند فیبر یا پری بیوتیک ها را تامین کند . محبوبیت آن در بین بسیاری از گروه های مختلف مصرف کنندگان شده است.

علیرغم اینکه ماکارونی به عنوان یک محصول سنتی در نظر گرفته می شود، ماکارونی (و بخش ماکارونی به معنای وسیع تر) در طول سال ها توانسته است برای پاسخگویی به نیازهای بازاری که از ایتالیا در سراسر جهان از طریق بهبود کارایی تولید گسترش یافته است، تکامل یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.