پنیر پیتزا جدار که موجب ورشکستگی تاجر شد

مقاله آموزشی پخت پنیر پیتزا مطالعه حاضر با استفاده از تحلیل حسی توصیفی (DSA) به مقایسه پنیر پیتزای تهیه شده از ترکیبات مختلف پنیر موزارلای تازه و پنیر چدار نیمه رسیده و پخته شده به روش های معمولی و مایکروویو پرداخت.

واژگان حسی پنیر توسعه داده شد، و پروفایل های حسی توصیفی پنیرهای پیتزا با استفاده از گروهی از داوران نیمه آموزش دیده (12 نفر) مورد ارزیابی قرار گرفت.

پنیر پیتزا چدار خوش مزه و طعم بسیار خوبی دارد. اگر از من بپرسید بلوک موزارلا که معمولاً استفاده می کنید بسیار ساده است. مطمئناً، به طور کلی طعم شیری/تند پنیر را دارد، اما در کل، نسبتاً خنثی است. که لزوما چیز بدی نیست: موزارلا همراه با سوسیس تند یا فلفل تند، فویل عالی است

اما در مورد پیتزای با طعم ملایم قارچ و فلفل دلمه ای یا زیتون سیاه و پیاز چه می توان گفت؟ آیا خوب نیست که چیزهای گاو را با پنیر جالب‌تری تقویت کنیم – همه اینها بدون از بین بردن ذوب‌پذیری (و قابلیت کشش پذیری)؟

ویژگی های زیر، طعم (چدار، اسیدی، ترش، تلخ، نمکی، خامه ای و کپک زده)، بافت (استحکام، کشش، سفتی و کشش دندان) و ظاهر (ذوب شدن، چرب بودن، قهوه ای شدن لبه ها و پارگی سطح) پنیرهای پیتزا آنالیز و با نمونه های شاهد مقایسه شدند.

تجزیه و تحلیل حسی پنیرهای پیتزا ترجیح بیشتری نسبت به سطح بالاتری از پنیر چدار رسیده (4 ماه) نشان داد که با استفاده از مایکروویو پخته شده بود. با این حال، امتیازات برای خواص بافت با افزودن پنیر نیمه رسیده کاهش یافت.

 

نمرات کشش پذیری و کشش دندان در نمونه های پخته شده در مایکروویو در مقایسه با نمونه های پخته شده معمولی بالا بود. ویژگی‌های ظاهری (ذوب‌پذیری، روغنی و قهوه‌ای شدن لبه) با افزایش محتوای پنیر چدار رسیده افزایش یافت در حالی که پارگی سطح کاهش یافت.

پنیر پیتزای پخته شده در مایکروویو قابلیت ذوب و روغنی بهتری را نشان داد اما امتیاز قهوه ای شدن لبه پایین تری داشت. نتایج نشان داد که ادغام پنیر موزارلای تازه و پنیر چدار نیمه‌رس تأثیر معنی‌دار (05/0p<) و تأثیر مثبت بر کیفیت حسی پنیرهای پیتزا دارد.

اگر از من بپرسید بلوک موزارلا که معمولاً استفاده می کنید بسیار ساده است. مطمئناً، به طور کلی طعم شیری/تند پنیر را دارد، اما در کل، نسبتاً خنثی است. که لزوما چیز بدی نیست: موزارلا همراه با سوسیس تند یا فلفل تند، فویل عالی است.

اما در مورد پیتزای با طعم ملایم قارچ و فلفل دلمه ای یا زیتون سیاه و پیاز چه می توان گفت؟ آیا خوب نیست که چیزهای گاو را با پنیر جالب‌تری تقویت کنیم – همه اینها بدون از بین بردن ذوب‌پذیری (و قابلیت کشش پذیری)؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.