ژله آماده خانگی باعث رفع کمبود وزن در کودکان میشود

ژله انگور
عناصر:

انگور سبز بدون هسته – 300 گرم؛
آب سیب – 200-300 میلی لیتر؛
ژلاتین – 20 گرم؛
شکر – به مزه؛
خامه فرم گرفته – اختیاری.
روند:

ژله آماده خانگی را در آب سرد خیس کنید، بگذارید پف کند، سپس آب آن را اضافه کنید (می توانید آن را با آب، شربت یا کمپوت جایگزین کنید)، در حمام آب قرار دهید تا ژلاتین کاملا حل شود، مزه کنید و در صورت لزوم شکر اضافه کنید انگورها را در قالب بریزید و با مخلوط ژلاتین پر کنید. در یخچال قرار دهید تا خنک شود در صورت تمایل قبل از سرو با خامه فرم گرفته تزیین کنید.

ژله برنج

برنج آب پز – 4 قاشق غذاخوری؛
پنیر دلمه – 150 گرم؛
ژلاتین – 1 قاشق غذاخوری؛
خامه یا شیر – 5 قاشق غذاخوری؛
شکر – 2 قاشق غذاخوری؛
شکر وانیل – به مزه؛
دارچین – به مزه.

ژله
روند:

ژلاتین را در مقدار کمی آب گرم خیس کنید، بگذارید تا پف کند، در حمام آب حل کنید.

پنیر دلمه، خامه، دو نوع شکر و دارچین را در مخلوط کن خرد کنید، مایه ژلاتین و برنج را اضافه کنید دوباره آسیاب کنید تا یکدست شود مخلوط را در قالب ها بریزید و در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد هنگام سرو، دسر تمام شده را می توان با شکلات ذوب شده، با آجیل خرد شده یا چیپس شکلات پاشید.

هر ژله را طبق دستور بسته در ظرف های جداگانه آماده کرده و در یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود سپس ژله تمام شده را تکه تکه کرده و در قالب کیک قرار دهید.

خامه ترش را با شکر مخلوط کرده و ژلاتین را در 100 میلی لیتر آب داغ حل کرده و کاملا هم بزنید و داخل خامه ترش بریزید.

همه چیز را دوباره مخلوط کنید، با ژله خرد شده در قالب بریزید که باید کمی تکان داده شود تا ژله خامه ترش به طور مساوی بین قطعات پخش شود.

کیک را حداقل 3 ساعت در یخچال قرار دهید، سپس در یک بشقاب صاف سرو کنیم در صورت تمایل، روی کیک را می توان با نارگیل یا چیپس شکلات پاشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.