گوجه گیلاسی بسته بندی برای آرامش اعصاب بسیار مفید است

صدها گونه گوجه گیلاسی بسته بندی وجود دارد که مناسب هر آب و هوا، مکان باغ و سلیقه است. گوجه فرنگی هایی هستند که در 55 روز می رسند و انواعی که برای تولید محصول خود به سه ماه هوای گرم نیاز دارند.

مطمئن شوید که توپ ریشه را به طور کامل بپوشانید. اگر نهال ها در گلدان های ذغال سنگ نارس رشد می کنند، لبه گلدان را جدا کنید تا کل گلدان زیر سطح خاک مدفون شود، زیرا گلدان پیت در معرض رطوبت، رطوبت را از خاک خارج می کند.

برای کاهش شوک پیوندی و تسریع در استقرار نهال ها، نشاء تازه تنظیم شده را با آب یا محلول کود رقیق آبیاری کنید.

بسیاری از پرورش دهندگان از مالچ در اطراف پایه بوته های گوجه فرنگی استفاده می کنند. مالچ های پلاستیکی رطوبت خاک را حفظ می کنند، دمای خاک را در اوایل فصل افزایش می دهند و به تثبیت دمای خاک در طول تابستان کمک می کنند.

مالچ پلاستیکی سیاه علف‌های هرز را سرکوب می‌کند و همچنین از تماس میوه‌های گیاهان سالم با خاک محافظت می‌کند.

مالچ های ارگانیک همان مزایای حفظ رطوبت، سرکوب علف های هرز و محافظت از میوه را مانند پلاستیک ارائه می دهند و در نهایت تجزیه می شوند و به مواد آلی خاک می افزایند.

گوجه فرنگی را می توان با یک مالچ ضخیم آلی از کاه، سوزن کاج یا برگ مالچ کرد و در عمق دو تا چهار اینچ در اطراف گیاهان پخش کرد. از آنجایی که مواد آلی گرم شدن خاک را به تاخیر می اندازند، قبل از اعمال این مالچ ها صبر کنید تا خاک کاملا گرم شود.

مشکلات رایج
سوسک های کک ممکن است به گیاهان جوان گوجه فرنگی حمله کنند. از پیوندهای جدید در برابر این حشره در طی دو یا سه هفته اول رشد با پوشش های ردیفی شناور تابیده شده محافظت کنید.

از آنجایی که نهال های گوجه فرنگی شکننده هستند، پوشش ردیف را روی حلقه های سیمی یا یک قاب چوبی ساده قرار دهید تا آن را بالای بوته ها نگه دارید.

کرم‌های بریده کرم‌هایی هستند که در خاک زندگی می‌کنند و از ساقه‌ها در سطح خاک یا درست زیر آن تغذیه می‌کنند و اساساً پیوندها را در پایه قطع می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.